Vyhlášení Tropical ligy obohatil vzácný host

12. března 2014

V kulturním domě v Havlovicích se v závěru roku uskutečnilo vyhlášení tamní fotbalové Tropical ligy. Ta i letos zahrnovala vedle první a druhé ligy také tříčlennou soutěž seniorů.

Přímo v sále byli pohárem a dalšími cenami odměněni Kopáči Červený Kostelec, kteří soutěž vyhráli před OTS Hurikán a třetím týmem HAFA Havlovice.

Triumfem ve 2. lize se mohou pro rok 2013 pyšnit hráči AC Roma Trutnov, kteří nejen že vládli soutěži, ale navíc si zajistili i postup do ligy první.

Dlouho známé je i jméno letošního držitele titulu. Ležák Česká Skalice po skvělém finiši odsunul na 2. místo Viktorku Žernov. Za skokana desetiletí byl pak označen třetí Barchovan Libňatov.

Dekorovat vítěze přijel už tradičně prezident světové federace malého fotbalu, která sdružuje 141 zemí a v počtu hráčů je druhou největší organizací na světě, Filip Juda. Vzácný host do Havlovic přivezl Pohár vítězů pohárů, jehož pořadatelství pro následující rok republikový svaz opět přiřkl právě do podkrkonošské obce s necelou tisícovkou obyvatel.

„Havlovice si pohár zaslouží nejen díky areálu, jaký tu je, ale i díky lidem, kteří nejen v obci, ale i v celém okolí pro sport pracují. Vždycky se sem osobně budu rád vracet,“ sdělil přímo v kulturním domě Filip Juda.

Vedle symbolu obce v podobě vodníka se sportovně-kulturního programu zúčastnily i úpické mažoretky. Přítomné bavila i hudební kapela Asitack.